ch
Feedback
Expres European

Expres European

前往频道在 Telegram

Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.

显示更多
未指定国家未指定类别
838
订阅者
+524 小时
+357
+3530
帖子存档
На злобу дня.
На злобу дня.

Cine mai urmează să fie scos din cursă la Orhei? Cred că Ramiz Ansarov, ii vor găsi tangențe cu Inima Irinei Vlah. Asa cred e
Cine mai urmează să fie scos din cursă la Orhei? Cred că Ramiz Ansarov, ii vor găsi tangențe cu Inima Irinei Vlah. Asa cred eu. Suntem într-un regim hibrid de guvernare cu psihotip paranoic bolșevic - uitați de stat de drept. Întrebați pentru ce se mimează actul democratic? Cum pentru ce? D-apoi trebuie de primit tot felul de premii cu 30 mii euro pentru propășirea democrației, pentru consolidarea rezilientei in lupta cu interferențele hibride. Trebuie pentru rapoarte scrise frumos pe hârtie. Trebuie pentru ca să fim lăudați de Marta Kos. Și să nu îndrăzniți să nu fiți de acord, c-apoi sunteți dușmanii țării și țineți de fuste babele lui șor. Punct.

Pentru ce ei, in genere, fac votarea asta? Bani aruncati in vant. Sa prezinte listele cu candidati la Bruxelles, aia acolo valideaza cu pixul чик-чик si gata. Chin si osinda degeaba.

Таки, ожидаемо.
Таки, ожидаемо.

Repost from Gonța Media
Maia Sandu merge la Summitul CPE de la Erevan. Va co-prezida, alături de Emmanuel Macron, o sesiune despre „reziliență democratică în fața amenințărilor hibride”. piramida TUX coordonată de oameni ai legii; mită de sute de mii de euro pentru niște ofițeri ordinari; traficanți de droguri în cadrul poliției; contrabandă cu armament; prețuri nebune pentru combustibil; demisii în masă la INI. Caz deja mort; tragedia Ludmilei Vartic; rata sărăciei e fără precedent; Guvernul ne anunță că urmează scumpiri pentru toate; oamenii de afaceri aduc brațe de muncă din țările lumii a treia; datoria publică e fără precedent; agricultorii, care i-au adus la putere, trimiși pe banca de rezervă; satele sunt pustii; diaspora a rămas doar diasporă, bună pentru voturi; etc, etc, etc… Reziliență democratică în fața amenințărilor hibride… Ce țară de proști…

+1
Interesant, de ce adulatoarea Maiei Sandu, ex deputata Dascalu, nu a ales să rămâna in RM, sa savureze efectele guvernării pas, la care a participat si ea mega-activ? De ce a ales să plece? Oare si azi are asa retorică de idolatrizare?

Это нам за то что не молимся 👆

Дорик, чтоб у тебя стоял так, как вырос уровень жизни у нас. И только так. От души, от сердца. P.S. bunadimneața.

Seară frumoasă, dragilor. #relax.
Seară frumoasă, dragilor. #relax.

Интересно, коррупционная погрешность какая? То бишь, откат всемогущий.
Интересно, коррупционная погрешность какая? То бишь, откат всемогущий.

Deoarece tot e ziua muncii astăzi, public o hartă a salariilor medii în Europa. Moldova - cu roșu. Maladeț!
Deoarece tot e ziua muncii astăzi, public o hartă a salariilor medii în Europa. Moldova - cu roșu. Maladeț!

Știți cum îi cheamă pe taxiștii noștri moldoveni? 👆
+3
Știți cum îi cheamă pe taxiștii noștri moldoveni? 👆

Dragilor, duminică, 3 mai, ora 12, este anunțat un flashmob de sensibilizare a societății și instituțiilor de stat despre ori
Dragilor, duminică, 3 mai, ora 12, este anunțat un flashmob de sensibilizare a societății și instituțiilor de stat despre oricare gen de violență. Este o acțiune apolitică, deci sunt invitați toti oamenii cu empatie, indiferent de viziuni politice, confesiuni religioase, gen ș.a. Locație - ministerul de interne. P.S. din păcate eu nu voi putea fi prezentă de această dată, deoarece nu voi fi pe globul Moldovei. În fine, este asteptată toată lumea de bună credință cu inimă curată.

Aseara nu am avut timp să mă uit la emisiunea cu unul din cei mai iubiți de mine onegiști. M-am uitat acum. Deci, pe scurt, c
+2
Aseara nu am avut timp să mă uit la emisiunea cu unul din cei mai iubiți de mine onegiști. M-am uitat acum. Deci, pe scurt, cum lucrează stopfalșii și уачдоги, mai concret, așa zișii egzperți în de toate celea. Chiar și în schimb de spioni se pricep. Zilele trecute, Ștefan Bejan, care vede ruși peste tot, a făcut o frumusețe de postare unde egzplică что почём despre bașcana Guțul (această femeie stă în detenție pentru că așa a vrut osul cucoanei de 45 kile, noi încă vom plăti recompense pentru această detenție a ei, dosar pierdut din start de RM la CEDO sută la sută). Citim cele scrise de egzpert, nu dați atenție la greșelile gramaticale, ci doar la esența mesajului. Apoi ascultăm ce zice onegistul de la SIS. Facem concluzii. Și tu, Stefan - tot.

С праздником! С Первомаем! Ура!
+1
С праздником! С Первомаем! Ура!

photo content

Lume bună, cine sunt acei misterioși magnați care plătesc pentru scris pe Telegram? Vă rog să-mi faceți cunoștință și mie. Urjănt. P.S. cum se plătește? Pe literă? Pe cuvânt? Pe rând? Vreau detalii.

Repost from Republica Unirii
+1
Radu Marian - Doar minciuni și hibrizi pe Telegram

DA!

Într-o țară retrogradată în Indexul Democrației 2025 de la democrație defectuoasă la regim hibrid, poate fi vorba de libertat
Într-o țară retrogradată în Indexul Democrației 2025 de la democrație defectuoasă la regim hibrid, poate fi vorba de libertatea presei? Таки, где логика?