ar
Feedback
Паблішер

Паблішер

الذهاب إلى القناة على Telegram

Привіт, мене звати Андрій. Співзасновник в-ва «Атена», починав з в-ва "Прометей". Відкрив українську книгарню «Вуса Шевченка» у Празі. Тут про життя, роботу і мене.

إظهار المزيد
3 138
المشتركون
-124 ساعات
-97 أيام
-1830 أيام
جذب المشتركين
يونيو '26
يونيو '26
+31
في 4 قنوات
مايو '26
+55
في 5 قنوات
Get PRO
أبريل '26
+92
في 15 قنوات
Get PRO
مارس '26
+107
في 20 قنوات
Get PRO
فبراير '26
+83
في 14 قنوات
Get PRO
يناير '26
+187
في 18 قنوات
Get PRO
ديسمبر '25
+211
في 19 قنوات
Get PRO
نوفمبر '25
+142
في 22 قنوات
Get PRO
أكتوبر '25
+266
في 29 قنوات
Get PRO
سبتمبر '25
+206
في 17 قنوات
Get PRO
أغسطس '25
+443
في 25 قنوات
Get PRO
يوليو '25
+167
في 10 قنوات
Get PRO
يونيو '25
+84
في 7 قنوات
Get PRO
مايو '25
+69
في 6 قنوات
Get PRO
أبريل '25
+100
في 6 قنوات
Get PRO
مارس '25
+162
في 8 قنوات
Get PRO
فبراير '25
+49
في 3 قنوات
Get PRO
يناير '25
+67
في 14 قنوات
Get PRO
ديسمبر '24
+41
في 2 قنوات
Get PRO
نوفمبر '24
+60
في 4 قنوات
Get PRO
أكتوبر '24
+210
في 13 قنوات
Get PRO
سبتمبر '24
+112
في 6 قنوات
Get PRO
أغسطس '24
+84
في 2 قنوات
Get PRO
يوليو '24
+41
في 3 قنوات
Get PRO
يونيو '24
+43
في 3 قنوات
Get PRO
مايو '24
+933
في 9 قنوات
التاريخ
نمو المشتركين
الإشارات
القنوات
25 يونيو0
24 يونيو0
23 يونيو0
22 يونيو0
21 يونيو+2
20 يونيو+2
19 يونيو+1
18 يونيو+3
17 يونيو+9
16 يونيو0
15 يونيو+2
14 يونيو0
13 يونيو+5
12 يونيو+5
11 يونيو+1
10 يونيو0
09 يونيو0
08 يونيو0
07 يونيو+1
06 يونيو0
05 يونيو0
04 يونيو0
03 يونيو0
02 يونيو0
01 يونيو0
منشورات القناة
رسالة فيديو01:00

2
Розкажу скоро навіщо люди займаються неприбутковим бізнесом і про момент, коли закінчуються мрії і починається хардворкінг. П
Розкажу скоро навіщо люди займаються неприбутковим бізнесом і про момент, коли закінчуються мрії і починається хардворкінг. Про «несезон» і падіння кас до мінімуму, про внутрішню кухню і чому очевидні речі, які помічають відвідувачі для покращення книгарні, не завжди можливі в реалізації. Я не планую нікого дизморалити щодо відкриття книгарні, лише особистий досвід.
967
3
Щось пару днів не могли домовитись про знижки від нашого видавництва, була неприємна розмова з власником книгарні: – Я в цій сфері давно, я прийду через рік-два, на вашому місці буде новий директор і ми з ним точно домовимось. – Це наврядчи🌝 – Чого? – Я власник😌
1 264
4
رسالة فيديو
1 299
5
Ой, кричу 😁 Дякую тредсу, відчуваю, що одужую швидше))0)
Ой, кричу 😁 Дякую тредсу, відчуваю, що одужую швидше))0)
1 488
6
Нумо вірити в успіх книги разом🌝🫶🏻
Нумо вірити в успіх книги разом🌝🫶🏻
1 487
7
У мене насправді немає оптимізму щодо подальшого розвитку нашої книговидавничої сфери. Варто почати з того, що я не стверджую, ніби ми всі закриємося, перестанемо видавати книжки, паперові видання зникнуть назавжди, а на всю Україну залишиться пара книгарень, ні. І, звичайно, для мене зрозуміла основна «цегляна стіна» у питанні розвитку, яку сфера не зможе пробити і від якої потерпає як вона, так і решта країни – це війна, що триває. Однак у цьому дописі хочу згадати про головні проблеми та перспективи, які я бачу наразі. 1. Книгарень закривається більше, ніж відкривається Наразі зростання спостерігається зазвичай у мережевих книгарень самих видавництв, що й не дивно: вони можуть продавати переважно свій товар і не страждати від великої комісії інших платформ. Гроші швидше накопичуються у замкненій системі, де є власне видавництво і свої точки збуту. Час від часу на «Книгодурці» з'являлася інформація про те, що у мережевих книгарнях видавництв є план на видання «рідного» бренду – приблизно 60% від загальної кількості проданої продукції. Книгарні зачиняються поступово, про це мало новин. Читацька аудиторія за наявності інтернету дійсно найчастіше купує книги онлайн на великих розпродажах, а фізичну книгарню сприймає як живий каталог — місце, де можна погортати сторінки й зробити фото. Аудиторія бачить у локальних книгарнях простір для зустрічей та івентів, але це не є життєздатною бізнес-моделлю, лише на такому форматі вони не протягнуть. Новин про відкриття нових незалежних книгарень майже немає. А саме вони — це нові інвестиції у сферу, залучення локальних аудиторій та ширша мережа реалізації для видавництв, що означає більші наклади й замовлення для друкарень. Наскільки наклади у 2000 примірників є зіставними з кількістю нашого населення? Це питання про культуру читання, економіку, зацікавленість аудиторії, піратство чи про те, що українською читає досі не все населення України, а частина й далі купує книжки російською, надруковані десь у гаражі? 2. Малі підприємці більше не ризикують Вони не вкладають кошти й не відкривають незалежні локальні книгарні, бо не бачать історій реального успіху. Назвіть мені бодай кілька незалежних книгарень, які відкрилися після 2022 року і не просто вистояли, а й активно розширюються та зростають? Не ті, що мають фінансову підтримку іншого великого бізнесу власника, а ті, які відкривали підприємці, покладаючись лише на власний талант, скромний ресурс і мрію. 3. «Нетакусі» на ринку і чому це проблема для їх розвитку Як не зайду в Threads — усюди «ми особливі», «ми не просто видавництво, ми — В И Д А В Н И Ц Т В О», «тільки ми видаємо українських авторів», «мені наснився сон, і я зрозуміла, що видаватиму лише українські книжки». Люди, схаменіться, це вже не працює. Рік піднесення (2022–2023), коли продукцію купували суто через напис «вироблено в Україні», закінчився. В аудиторії все менше грошей, і тепер потрібно не просто видавати будь-що, а робити це якісно. Для зацікавлення читача потрібні красиві обкладинки, якісні матеріали, хороша робота редакції, сюжет і стиль зрештою. Мені вже не смішно читати дописи про «погану аудиторію», яка не оцінила видання українського автора, а натомість купує міжнародний бестселер. Справа не в аудиторії, а в тому, як ви створюєте та презентуєте продукт. До речі, з малих видавництв дуже подобається, як працюють «Гліммер» і «Хто це?». Ідеальних видань не існує, але якщо вся промокампанія будується лише на тезі про вашу унікальність, і ви в кожному дописі намагаєтеся «продати ручку», як на співбесіді, а потім звинувачуєте невдячних читачів — це від самого початку програшна стратегія. 4. Політика великих мереж Мережі хочуть отримати максимум прибутку з умовної полиці, тому нішеві та маленькі видавництва можуть опинитися за бортом. Їхні видання просто не замовлятимуть, менше людей про них дізнається, і через низькі продажі такі видавництва з часом закриватимуться. Про це вже писали у видавництві «Видавництво». Я загалом, як і передбачав узимку, думаю, що цього року свою активність призупинять чимало малих і, можливо, деякі середні видавництва, а окремі гравці втрачатимуть ініціативу. 5. Монополізація ринку нікуди не дінеться Там, де зникнуть малі, простір займуть великі. Загалом, я думаю, що цей процес запущено вже давно. Малі не витягують, а дієвих стратегій підтримки обмаль. 6. Про геймченджерів (як бонус) Наразі сервіс та швидкість відправки — у пріоритеті. Коли я читаю від однієї й тієї ж пані в Threads, що доставка у 2–4 дні — це забагато, я трохи дивуюся, але розумію, що є з чим порівнювати. Фулфілмент від «Нової пошти», відправка за годину та швидка логістика дійсно змінюють привабливість тих чи інших книгарень або видавництв. Для мене геймченджером разом із «Новою поштою» стало «Мегого» (Megogo). Маркетинг, стратегія і контент. Я відчуваю на прикладі празької книгарні, як складно працювати за умов їхньої безкоштовної доставки за кордон, а також бачу, які ресурси, команда та креатив стоять за цією компанією. Це змушує конкурувати. Вірю, що такі гравці дійсно позитивно впливають на ринок, штовхаючи його до розвитку та виходу за звичні межі. Висновок: погані часи минули, настає час х*йових. Цікаво, наскільки успішно ринок пройде цю кризу і чи не буде він повністю монополізований великими гравцями, які через власні рішення матимуть абсолютну владу над існуванням менших (наприклад, вирішуючи, чи співпрацювати з ними й чи продавати їхній товар у своїх мережах). Паблішер
1 500
8
Шо, хочете аналітики?)))0)
1 494
9
Я завжди добре переживаю холод, сніг, зливи та вологу, але щоразу можу захворіти улітку, коли на вулиці 35 градусів тепла. Я не знаю як це працює. Найбільше я хочу, щоб я просто пару днів поспав і воно пройшло, бо минулого разу у мене була двостороння пневмонія і на прийомі у держ. лікаря мені сказали, що мені нічого хвилюватись, у мене все добре :) (Вже знайшов сімейного, все ок, але досвід не дуже був)
1 690
10
Саша: а шо це таке на столі, якісь свинячі вушка? Я: це мої оладки 🥲 Саша: оладки? 🫢
Саша: а шо це таке на столі, якісь свинячі вушка? Я: це мої оладки 🥲 Саша: оладки? 🫢
1 814
11
Ну шо його сказати конєшно 🫢🫢🫢
Ну шо його сказати конєшно 🫢🫢🫢
2 099
12
Я можу пояснити, чому підручник з гагаузької мови такий дорогий у собівартості. Багато з вас її вивчало? Наклад? Спеціалісти? Підготовка? Але те, що без торгів пройшло держзамовлення, це точно шляпа.
2 139
13
МОН без торгів замовило друк підручників для 9 класу на 1,28 млрд грн. Понад половину цієї суми отримали три видавництва: «Ра
МОН без торгів замовило друк підручників для 9 класу на 1,28 млрд грн. Понад половину цієї суми отримали три видавництва: «Ранок», «Генеза» та «Астон». Найдорожчим виявився підручник «Гагаузька мова» за 6 250 грн за примірник при накладі лише 141 книга. Для порівняння, масові підручники з громадянської освіти коштують близько 70 грн. Оце нормально розпилили грошей 🤯
1 886
14
«Видавництво» пише, що все частіше мережі перестають брати книжки маленьких видавництв на свої полиці.
«Видавництво» пише, що все частіше мережі перестають брати книжки маленьких видавництв на свої полиці.
5 462
15
Я: о, Саш, можна твою булочку зʼїсти? Він: так, бери. Я: ой, вона з маком? Я не люблю мак. Він: знаю, я тому часто купую та замовляю щось гостре, або з маком, бо ти таке не любиш. Я: 🥲🥲🥲
2 381
16
Напрацювання Софії Мокляк по дизайну серії творів Жуль Верна.+3
Напрацювання Софії Мокляк по дизайну серії творів Жуль Верна.
5 617
17
Схоже, скоро буде +1 книгарня «Книжковий лев»
Схоже, скоро буде +1 книгарня «Книжковий лев»
2 192
18
Ніфігова презентація у Празі відбулась 🫢 Колеги, а ви думаєте як продажі піднімати. Лєгко)))+3
Ніфігова презентація у Празі відбулась 🫢 Колеги, а ви думаєте як продажі піднімати. Лєгко)))
2 511
19
رسالة فيديو
2 006
20
Що я роблю, коли втомлює бізнес?)) Думаю, шо ну його 🌝
Що я роблю, коли втомлює бізнес?)) Думаю, шо ну його 🌝
2 127