🔈 У Харкові Синєгубов, Бідний, Мезенцева, Баженков та Бихов через ГО «Федерація регбі України» реалізували фіктивні виїзди, вивезення чоловіків призовного віку, крадіжки бюджетних коштів і розкішне життя на державні гроші.
Один з ключових виконавців – Роман Бихов, прикриваючись статусом «волонтера», уже сьогодні намагається стати президентом федерації, аби остаточно узурпувати контроль над фінансами, міжнародною допомогою і статусом національної спортивної структури.
Федерація регбі України координує діяльність понад 3000 спортсменів у 44 клубах по всій країні, забезпечує методичну підтримку, організацію змагань та навчально-тренувальні збори. Під приводом навчально-тренувальних зборів та участі у турнірах Федерація отримує фінансування з держбюджету та міжнародних програм. За період останніх двох років бюджет зріс з 2,5 млн до 5 млн грн, не враховуючи спонсорські та донорські надходження. Проте значна частина цих коштів виводиться через фіктивні договори, завищені ціни, відсутність прозорих тендерних процедур та нецільове використання.
Один із прикладів – тендер на харчування для 40 осіб (35 спортсменів і 5 тренерів) на 3 дні вартістю 52 665 грн. Вартість одного дня харчування для спортсмена – 456 грн. Жодної деталізації раціону, кількості прийомів їжі, обсягів чи навіть переліку страв — відсутня. Це пряме порушення логіки, прозорості та Закону. При цьому послуги закуповуються без Prozorro – у ручному режимі, через підконтрольного ФОПа.
Це не виняток. Аналіз Prozorro показує десятки схожих кейсів – завищені витрати на проживання, транспорт, організацію заходів, які або не проводяться, або відбуваються в іншому форматі.
Найгучніші порушення пов’язані з вивозом чоловіків призовного віку за кордон. Під прикриттям участі у турнірах і “зборах”, Бихов і його оточення організували десятки виїздів команд різного віку – дитячих, юніорських, дорослих, жіночих. У багатьох випадках повернення до України не відбулося.
Зокрема, під виглядом підготовки до Чемпіонату Європи з регбі-15 у П’єштанах (Словаччина), з Харківщини виїхала група спортсменів, тренерів і “членів команди”. За інформацією джерел, частина цих осіб залишилася за кордоном, а фінансування, виділене Харківською ОВА, було привласнене особисто Романом Биховим. При цьому, спортсмени змушені були покривати витрати за рахунок власних коштів або приватних спонсорів, тоді як Бихов у публічному просторі позиціонував себе як «головного благодійника» національної команди.
У серпні 2024 федерація організувала виїзд на «тренувальний збір», який збігся з Чемпіонатом Європи з пляжного регбі в Молдові. Команда брала участь у турнірі, хоча офіційний тренерський склад – не поїхав. Кошти – бюджетні. Цілі – сфальсифіковані.
Паралельно зі схемами виведення коштів та прикриттям фіктивних виїздів, Роман Бихов – особа, яка позиціонує себе як «волонтер» і «патріот», – у період повномасштабної війни дозволяє собі придбати Mercedes-Benz S-Class та BMW X7, веде розкішне життя в Києві та використовує ресурси Федерації для самопіару. Джерело фінансування цього способу життя – державний бюджет, міжнародні гранти, фіктивні закупівлі, а також прикриття від депутатки Марії Мезенцевої, яка публічно підтримує діяльність Бихова і лобіює його просування.
Саме зараз, у жовтні, триває процес спроби легалізувати Бихова як нового президента Федерації регбі України – людини, яка організовувала фіктивні виїзди за кордон, крала гроші у спортсменів, просувалась за рахунок політичної протекції, купувала елітні авто на тлі загальнонаціональної мобілізації.
💬
@ABleaks_bot
💕
Долучитись
☑
info@absolutionlab.com