Боже опрости!
Ко нас је клео, није дангубио.
Последњи у низу антисрпских "уметничких" бљувотина је премијерно у виду прве три епизоде од петка до недеље приказан на РТС.
Најављивана као серија која ће на прави начин описати трагедију Срба из РСК, открити узроке, последице и сву дубину страдања кроз двадесети век који је окончан њиховим протеривањем и нестанком са вековних огњишта, међутим, добили смо једну антисрпску серију која је у најбољем стилу Титових пропагандиста од жртава направила нишче духом, карактером и моралом, који у најбољем случају заслужују подсмех, презир и наравно, све оно што им се догодило.
На страну што у приказане три епизоде нисмо видели ни једну истиниту историјску чињеницу, (пуно је још живих актера да би им се сервила наметнута култура сећања и лажна историја) под фирмом "уметничке слободе" имали смо прилику да под плитком наводном љубавном причом младог Србина и Хрватице сведочимо изливу антисрпских наратива, комуно-усташких стандарда и гомиле невероватних бесмислица.
Аутори нам у историјско сећање подмећу дивље, глупе, бахате Србе из Книна који осим што живе за Тита и партију, остатак времена протерују Хрвате, дивљају и први бацају запаљену бакљу у Загребу(у преносном смислу пале и започињу рат), крију се иза неке ЈНА, УНПРОФОРА, паравојних формација које нападају Хрвате 31.3.1991.г. на Плитвицама, што је историјски датум званичног одпочињања сукоба на простору тадашње СР Хрватске и по ауторима са очигледним Србима кривцима.
Оно што је јасно, званична српска власт, званични Београд (све ово је осмишљено и реализовано средствима из буџета, одлуком Министарства културе и под патронатом РТС) осим што је пре тридесет година жртвовао Србе из РСК, ни данас не одступа од идеје одрицања од тих истих Срба и њиховог понижавања.
Ово је сага достојна Броза и КПЈ пропаганде о реметилачким Србима, безвредним, недостојним постојања на вековним огњиштима.
Серија осим што је очигледно морала да испуни антисрпске стандарде за основни примарни циљ је имала трансфер значајне суме новца у одређене џепове, секундарни циљ је било додатно понижење Срба из РСК а најгора и најтрагичнија последица ове за све време записане српске срамоте (свињарије) од серије је што ће садашње млађе генерације (које не памте и нису непосредни учесници рата) и будуће генерације навикле да историју уче из ТВ серија филмова, интернет џинглова, све ово усвојити као историјску истину.
Кад је одговорност у питању склони смо да је приписујемо неким анонимним лицима сакривеним иза разних множина.
Одговорност за ову срамотну (мада заслужује много тежу квалификацију) серију, осим власти оличене у Министарству културе и РТС-у као српском јавном сервису, сносе поименце Мирко Стојковић, Горан Старчевић и Саша Хајдуковић.
Глумце, вечне кловнове сваког двора и трга, овом приликом нећемо спомињати.
Стид немају и не могу га осетити а опрост сигурни смо никад неће тражити.
|📚Канал|✏️Чет|🔝Појачај|
| @evroaz| @evroazp |