ar
Feedback
Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України

Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України

الذهاب إلى القناة على Telegram

Офіційний телеграм-канал Першого віцепрем'єр-міністра — Міністра енергетики України. Facebook: https://bit.ly/2wZwswN X: https://x.com/Denys_Shmyhal Instagram: https://www.instagram.com/shmyhal_official/

إظهار المزيد

📈 نظرة تحليلية على قناة تيليجرام Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України

تُعد قناة Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України (@denys_smyhal) في القطاع اللغوي أوكراني لاعباً نشطاً. يضم المجتمع حالياً 17 983 مشتركاً، محتلاً المرتبة 3 189 في فئة السياسة والمرتبة 3 419 في منطقة أوكرانيا.

📊 مؤشرات الجمهور والحراك

منذ تأسيسه في невідомо، حقق المشروع نمواً سريعاً وجمع 17 983 مشتركاً.

بحسب آخر البيانات بتاريخ 21 يونيو, 2026، تحافظ القناة على نشاط مستقر. خلال آخر 30 يوماً تغيّر عدد الأعضاء بمقدار -219، وفي آخر 24 ساعة بمقدار -5، مع بقاء الوصول العام مرتفعاً.

  • حالة التحقق: موثّقة (مؤكدة رسمياً من تيليجرام)
  • معدل التفاعل (ER): يبلغ متوسط تفاعل الجمهور 19.75‎%. وخلال أول 24 ساعة من النشر يحصد المحتوى عادةً 30.03‎% من ردود الفعل نسبةً إلى إجمالي المشتركين.
  • وصول المنشورات: يحصل كل منشور على متوسط 3 552 مشاهدة. وخلال اليوم الأول يجمع عادةً 5 400 مشاهدة.
  • التفاعلات والاستجابة: يتفاعل الجمهور بانتظام؛ متوسط التفاعلات لكل منشور يبلغ 0.
  • الاهتمامات الموضوعية: يركز المحتوى على مواضيع رئيسية مثل військо, обладнання, закупівля, енергетик, defence.

📝 الوصف وسياسة المحتوى

يصف المؤلف القناة بأنها مساحة للتعبير عن الآراء الذاتية:
Офіційний телеграм-канал Першого віцепрем'єр-міністра — Міністра енергетики України. Facebook: https://bit.ly/2wZwswN X: https://x.com/Denys_Shmyhal Instagram: https://www.instagram.com/shmyhal_official/

بفضل وتيرة التحديث المرتفعة (أحدث البيانات بتاريخ 22 يونيو, 2026) تحافظ القناة على حداثتها ومستوى وصول مرتفع. وتُظهر التحليلات تفاعلاً نشطاً من الجمهور، ما يجعلها نقطة تأثير مهمة ضمن فئة السياسة.

17 983
المشتركون
-524 ساعات
-477 أيام
-21930 أيام
أرشيف المشاركات
⚡️ Загальна потужність розподіленої газової генерації в Україні перевищила 1,8 ГВт. Регіони продовжують активно готуватися до наступного опалювального сезону та нарощувати потужності розподіленої газової генерації для зміцнення своєї енергонезалежності, забезпечення потреб критичної інфраструктури та промисловості. 📌 Станом на сьогодні сукупна потужність усіх введених в експлуатацію генеруючих об’єктів в Україні становить 1 806,3 МВт. Лідерами серед регіонів є Київська (212,3 МВт) та Черкаська (124,6 МВт) області. 📌 Лише за останні 3,5 місяці регіонами введено в експлуатацію 338,7 МВт. Найбільше — у Київській, Житомирській областях та м. Києві. 📌 Наразі тривають будівельні роботи для встановлення 249 установок загальною потужністю 522,8 МВт. Завершення робіт на більшості об’єктів очікуємо вже у вересні-листопаді цього року. Міненерго продовжує покращувати умови для розвитку розподіленої газової генерації. Зокрема, запроваджуються прямі контракти PPA, додаткові стимули для споживачів і бізнесу, переглянуті підходи до формування граничних цін на ринку електроенергії, звільнення від плати за розподіл газу при бойових пошкодженнях та спрощення процедур розміщення нових установок. Дякую всім учасникам за системний діалог та готовність до співпраці для подальшого розвитку розподіленої генерації в Україні та посилення стійкості української енергосистеми.

Провели зустріч з представниками Американської торговельної палати. Обговорили підготовку до наступної зими. Ключові напрями
+2
Провели зустріч з представниками Американської торговельної палати. Обговорили підготовку до наступної зими. Ключові напрями — захист, резерви і швидкість відновлення, розподілена генерація, газ і ресурсна стійкість. Розповів про роботу над оновленням Енергетичної стратегії України, яку робимо разом зі Світовим банком. Наша мета — побудувати нову українську енергетику, стійку, конкурентоспроможну, привабливу для приватного капіталу. Обговорили концепцію «енергетичних сот». Для бізнесу вона означатиме нижчий поріг входу, адже ставка робиться на менші проєкти з меншим циклом будівництва та меншим CapEx. Окремо зупинилися на кроках, які вже реалізуються для бізнесу: реформа балансуючого ринку, новий конкурс на понад 1,5 ГВт генерації, збільшення квоти підтримки відновлюваної енергетики до 1 ГВт, розвиток прямих контрактів та розподіленої генерації, стимулювання газовидобутку. Також обговорили корпоративне управління, оптимізацію державних підприємств, корпоратизацію державних активів та інтеграцію з європейським енергопростором. Вдячний президенту ACC Енді Гундеру за організацію заходу і підтримку України. Дякуємо українському та американському бізнесу, які працюють в Україні, продовжують інвестувати, створюють робочі місця та сплачують податки. Розраховуємо на розвиток співпраці та нові спільні проєкти для посилення нашої енергетичної стійкості.

Українська енергетика сьогодні — це система систем, що визначає стійкість у воєнний час і здатність до відбудови та зростання
+2
Українська енергетика сьогодні — це система систем, що визначає стійкість у воєнний час і здатність до відбудови та зростання у повоєнний період. Під час засідання Ради з питань підтримки підприємництва зупинився на пріоритетах Міненерго: підготовка до зими (відновлення, захист, будівництво нової розподіленої генерації), оновлення Енергетичної стратегії спільно зі Світовим банком та впровадження реформ. ▫️ Україна будує оновлену енергосистему за принципом «енергетичних сот», де кожна одиниця здатна працювати незалежно й автономно. Наша амбітна мета, згідно з оновленою стратегією, — повернутися до рівня 54 ГВт встановленої потужності, який українська енергосистема мала у 2014 році. Основою майбутньої енергосистеми буде атомна енергетика. Важливе значення матимуть відновлювані джерела енергетики та розподілена генерація. ▫️ Оголосили конкурс на будівництво 1,5 ГВт нової генерації. Міненерго уже створило відповідну комісію. Окремо збільшили квоту підтримки відновлюваних джерел енергії на цей рік до 1 ГВт. ▫️ Впроваджуємо прямі контракти PPA на купівлю електричної енергії, маємо вже перші приклади співпраці. Закликаємо бізнес активно користуватися цим інструментом. Ринок відбудови і модернізації енергосистеми створює одну з найбільших енергетичних можливостей за останні десятиліття. Ми розраховуємо на плідну співпрацю з бізнесом у сфері розвитку нашої енергетики та посилення стійкості держави.

Відвідали цього тижня енергетичний обʼєкт на Київщині, який неодноразово зазнавав російських ударів. Попри пошкодження, енергетики продовжують працювати, відновлюють обладнання та забезпечують світло в українських домівках. Підтримати енергетиків також приїхав Святослав Вакарчук, який на знак вдячності виконав свої пісні для колективу. Вдячний Святославу Вакарчуку за візит і підтримку енергетиків. Дякую кожному працівнику галузі за професіоналізм і витримку. Світло обов’язково переможе!

Відвідали один із енергетичних об’єктів на Київщині. Разом з командою Міненерго ознайомилися з ходом відновлення та провели н
+8
Відвідали один із енергетичних об’єктів на Київщині. Разом з командою Міненерго ознайомилися з ходом відновлення та провели нараду з керівництвом станції і представниками енергетичних підприємств. Обговорили потреби в обладнанні для проведення ремонтних робіт на підприємствах Центренерго, наявні проблемні питання та можливі шляхи допомоги у їх вирішенні. Окрему увагу приділили формуванню резервів обладнання для оперативного реагування на можливі виклики. Дав завдання оновити запити до Фонду підтримки енергетики щодо необхідного устаткування й подати їх Міненерго. Також обговорили хід будівництва захисту та подальші кроки задля підвищення стійкості об’єкта. Київській ОВА доручено опрацювати питання забезпечення фінансування та визначення замовників виконання робіт з облаштування інженерно-технічного захисту критичних елементів на станціях. Під час візиту відзначив державними нагородами працівників енергетичної галузі. Дякую енергетикам за професіоналізм, відданість своїй справі та щоденну роботу задля стабільного енергопостачання країни. Саме завдяки вашій праці українська енергосистема продовжує працювати навіть у найскладніших умовах.

⚡️ Посилюємо енергетичну стійкість регіонів. Розширили обсяг будівництва нової генерації за конкурсом до понад 1,5 ГВт та створили конкурсну комісію. Уряд вніс зміни до умов проведення другого етапу конкурсу на будівництво нової генерації в Україні. Зокрема, збільшив загальну потужність, яка виставлятиметься на конкурс, з 1322 МВт до 1505 МВт. Відповідні зміни пов'язані з розширенням на 183 МВт регіонального лоту для Дніпропетровської області. Основна мета — посилити надійність електропостачання Дніпровського енерговузла, мінімізувати будь-які ризики у прифронтовому регіоні та забезпечити додатковий резерв потужності для енергосистеми. Також наказом Міненерго утворено Комісію з проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності. Головою комісії визначено першого заступника Міністра енергетики, який найближчим часом затвердить її персональний склад. Наприкінці минулого року завершився перший етап конкурсу. Сумарна потужність прогарантованих бізнесом проєктів становить 78,1 МВт. Для другого етапу ми врахували пропозиції бізнесу та оновили правила. Тепер кожен об’єкт повинен мати гарантовану потужність щонайменше 10 МВт та обов’язково оснащений другим рівнем захисту. Переможець також бере на себе зобов’язання побудувати потрібну потужність у чітко визначені терміни, а держава забезпечує для цього необхідні стимули та умови. Очікуємо, що весь запланований обсяг потужностей буде введений в експлуатацію до кінця 2027 року. Це стане одним із ключових елементів розвитку розподіленої генерації, а також сприятиме формуванню нової архітектури енергетичної безпеки України.

На Харківщині вручив державні нагороди енергетикам. Це визнання їх щоденної роботи в умовах війни та внеску в енергетичну сті
+2
На Харківщині вручив державні нагороди енергетикам. Це визнання їх щоденної роботи в умовах війни та внеску в енергетичну стійкість країни. Саме вони забезпечують безперервність роботи критичної інфраструктури. Відновлюють мережі після атак. Швидко реагують на аварійні ситуації. Працюють там, де ризик став частиною щоденної реальності. Харківщина сьогодні — один із найбільш інтенсивно атакованих регіонів. Тут кожен відновлений об’єкт — це підтримка життєдіяльності регіону та людей, а також зміцнення стійкості всієї енергосистеми країни. Це результат професійності, витримки та відповідальності працівників, які не зупиняються навіть у найскладніших умовах. Енергосистема країни працює завдяки самовідданій роботі наших енергетиків. Дякую за це кожному працівнику енергетичної сфери.

Під час візиту на Харківщину відвідали одну з лікарень. У межах проєкту «Промінь надії» у закладі встановлено сонячну електростанцію потужністю 100 кВт. Це дозволить забезпечити безперебійне живлення критично важливої медичної інфраструктури, зокрема хірургічного та реанімаційного обладнання. До того ж встановлені потужності дозволяють економити до 30% на оплаті електроенергії. Надзвичайно вдячні Бельгії за постачання обладнання. Ознайомилися з роботою закладу, оглянули сонячні панелі та поспілкувалися з персоналом лікарні. Вдячний їм за роботу в надскладних умовах. Проєкт «Промінь надії» — це державна ініціатива із забезпечення енергетичної незалежності медичних закладів України шляхом встановлення сонячних фотовольтаїчних станцій та систем акумуляції електроенергії. Дякуємо Європейському Союзу за підтримку ініціативи. Загалом в межах проєкту охоплено більше 500 закладів охорони здоровʼя, з яких 265 перебувають на стадії забезпечення фінансування. 100 закладів наразі перебувають на різних стадіях реалізації, за 2026 рік вже розпочали власну генерацію 14 закладів. Домовилися також передати Харківській обласній клінічній лікарні потужний накопичувач електроенергії ємністю 1200 кВт/год. Це посилить стійкість та автономність лікарні, а також дозволить суттєво заощаджувати дизель узимку в разі роботи на дизельних генераторах. Дякую швейцарським і шведським компаніям за загалом вісім накопичувачів, які найближчим часом надійдуть в Україну і будуть передані прифронтовим областям.

Працюємо з командою на Харківщині на ключових об'єктах тепло- та електрогенерації регіону. 📌 Керівники підприємств доповіли
+3
Працюємо з командою на Харківщині на ключових об'єктах тепло- та електрогенерації регіону. 📌 Керівники підприємств доповіли щодо ходу виконання ремонтно-відновлювальних робіт та прогнозованих обсягів генерації, з якими Харківщина увійде у наступну зиму. Важливо накопичити достатні запаси енергоресурсів та резервів обладнання. 📌 Очікуємо на поставку обладнання, з виведеної з експлуатації Ризької ТЕЦ на енергооб'єкти Харківщини. Вдячні за це нашим латвійським партнерам! 📌 Зафіксували першочергові потреби підприємств в устаткуванні й технічних рішеннях, узгодили подальші дії. 📌 Проінспектували також хід виконання робіт із облаштування захисних споруд на об'єктах. Обговорили ключові рішення та подальшу координацію дій. 📌 Продовжимо активно співпрацювати за всіма напрямами з Фондом підтримки енергетики та партнерами для задоволення нагальних потреб регіону. Підготовка енергетичного комплексу Харківщини до нового опалювального сезону триває за планом. Працюємо над тим, щоб регіон був максимально готовим до проходження наступної зими.

На Харківщині провели нараду за участі керівництва обласної військової адміністрації, міста Харкова та керівників енергетични
+4
На Харківщині провели нараду за участі керівництва обласної військової адміністрації, міста Харкова та керівників енергетичних компаній щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2026/27 років. ◽️ Заслухав інформацію щодо підготовки енергетичних об’єктів та електромереж. Обговорили поточний стан відновлення та захисту інфраструктури, забезпеченість необхідним обладнанням. У межах комплексного плану стійкості Харківської області передбачено фінансування в розмірі 3,4 млрд грн. Визначили основні напрямки й пріоритети. ◽️ Зокрема, на посилення захисту енергооб’єктів Уряд уже виділив Харківщині 2,9 млрд грн. У межах Комплексного плану стійкості Харківської області визначено першочергові 44 об'єкти на загальну суму 8,1 млрд грн. Також на 20 підстанціях «Харківобленерго» об’єкти розпочаті у 2026 році на суму 420 млн грн. ◽️ Регулярно забезпечуємо область устаткуванням. Найближчим часом Харківській області буде доставлено 250 трансформаторів з хабів Міненерго. Вдячні нашим партнерам, зокрема Австралії. Така підтримка суттєво посилить автономність і стійкість регіону. ◽️ Продовжується робота з розвитку розподіленої генерації. На Харківщині введено в експлуатацію вже понад 67 МВт. У межах плану стійкості передбачено ще додаткові 55,4 МВт. Наразі тривають будівельні роботи, які мають завершитися згідно з графіком до початку опалювального сезону. На встановлення когенераційних установок із резервного фонду держбюджету було виділено 149,6 млн грн, а також 358,3 млн грн — на встановлення блочно-модульних котелень. ◽️ Окремий фокус — підготовка газового сектору. Обговорили проблемні питання, зокрема щодо заборгованості підприємств ТКЕ, що виникла через різницю в тарифах. Дані відповідні доручення. Наше завдання — максимально підготуватися до викликів наступного опалювального сезону. Міненерго зі свого боку системно працює з міжнародними партнерами над залученням обладнання для регіонів, допомагає у відновленні пошкоджених об’єктів і посиленні їхнього захисту, розвитку нових генеруючих потужностей.

Верховна Рада підтримала зміни до Державного бюджету, які дозволять спрямувати додаткові кошти на забезпечення безпечного функціонування Чорнобильської АЕС та зони відчуження. 📌 На ці потреби додатково передбачено майже 600 млн грн. З них понад 525 млн грн — на підтримку в безпечному стані блоків та об’єкта «Укриття», забезпечення роботи персоналу на Чорнобильській АЕС. Ще понад 72 млн грн буде спрямовано на підтримку екологічно безпечного стану зони відчуження, моніторинг території та протипожежні заходи. 📌 Серед іншого, заплановано понад 127 млн грн на вугільну галузь і виконання соціальних зобов’язань перед працівниками. 📌 Також змінами до бюджету передбачено додаткові кошти на кіберзахист і ІТ-інфраструктуру Міністерства енергетики. Дякую народним депутатам за підтримку цього рішення. Енергетика сьогодні — надважливий фактор стабільності та стійкості нашої держави.

Провели зустріч із командою Світового банку на чолі з керуючою директоркою з питань операційної діяльності Анною Б’єрде та ві
Провели зустріч із командою Світового банку на чолі з керуючою директоркою з питань операційної діяльності Анною Б’єрде та віцепрезиденткою у справах Європи та Азії Антонеллою Бассані. У фокусі розмови — спільна робота над підготовкою оновленої Енергетичної стратегії України. Подякував партнерам за їхню активну участь у цьому процесі. Обговорили технічні питання підготовки Стратегії і презентації під час Конференції з відновлення України URC 2026 у Гданську. Наша мета — створити практичну дорожню карту для зміцнення енергетичної безпеки, прискорення реформ та залучення інвестицій в енергетичний сектор. Акцентував увагу партнерів на ключових аспектах нашого бачення майбутнього української енергетики. В основі — атомна генерація. Для її розвитку Україна має найважливіші складові: природні ресурси, людський та інфраструктурний потенціал. Для стійкості енергосистеми Україна розвиватиме і розподілену генерацію та ВДЕ. Важливі інструменти цих змін — диспетчеризація і діджиталізація. Радий, що маємо спільне бачення з партнерами відповідних трансформацій.  Особливу увагу приділили питанню реформ в енергосекторі як передумові для залучення інвестицій. Пріоритети — реформа балансуючого ринку, корпоратизації та тарифної політики. Активно працюємо за всіма напрямками на рівні Уряду України. Високо цінуємо вже реалізовані ініціативи та чинні проєкти співпраці. Працюємо далі над посиленням енергетичної стійкості України.

Україна сьогодні отримала 2,8 млрд євро в межах Ukraine Facility. Це фінансування дозволить зміцнити стійкість України, продо
+1
Україна сьогодні отримала 2,8 млрд євро в межах Ukraine Facility. Це фінансування дозволить зміцнити стійкість України, продовжити системні реформи та посилити готовність енергетичного сектору до наступних викликів. Подякував за цей транш особисто під час зустрічі в Києві з єврокомісаркою з питань розширення Мартою Кос. Обговорили підготовку української енергосистеми до опалювального сезону, наші потреби та пріоритети. Для реалізації першочергових і середньострокових завдань Україні необхідно понад 5,3 млрд євро — на захист інфраструктури, відновлення пошкоджених мереж і теплогенерації, розвиток розподіленої генерації та створення стратегічних резервів обладнання. Високо цінуємо рішення ЄС надати 920 млн євро на зимову підтримку України. Розраховуємо на якнайшвидшу його практичну реалізацію. Обговорили й нові можливі інструменти фінансової підтримки, що дозволять посилити нашу енергетичну безпеку. Працюватимемо над ними разом. Окрему увагу приділили поточному прогресу в інтеграції українського та європейського енергетичних ринків, а також подальшим крокам у впровадженні реформ. Вдячний Єврокомісії за солідарність, практичну допомогу та спільне бачення нашого майбутнього.

♻️ Робимо важливий крок для розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Міненерго спільно з данськими партнерами запускає в
♻️ Робимо важливий крок для розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Міненерго спільно з данськими партнерами запускає в тестовому режимі інформаційну платформу для визначення найперспективніших територій для розміщення об’єктів зеленої генерації. Ми створюємо чіткий і прозорий інструмент, який допоможе державі, бізнесу та громадам ефективніше розміщувати нові енергетичні потужності. Онлайн-платформа зеленого зонування дозволяє оцінювати придатність територій для розвитку ВДЕ, враховуючи сонячний і вітровий потенціал, близькість до енергетичної інфраструктури та інші фактори. Платформа розроблена відповідно до положень Ukraine Facility на 2024–2027 роки та регламентів Європейського Союзу. Це стане важливим кроком в розвитку відновлюваної енергетики в Україні та посилить нашу енергетичну незалежність. 🔗 https://rezoma.mev.gov.ua/

Майже 939 млн грн буде спрямовано на розвиток розподіленої газової генерації в Україні. Відповідне рішення Уряд ухвалив за по
Майже 939 млн грн буде спрямовано на розвиток розподіленої газової генерації в Україні. Відповідне рішення Уряд ухвалив за поданням Міністерства енергетики в межах співпраці з Фінляндією. Кошти будуть спрямовані з Фінсько-українського інвестиційного фонду відповідно до рамкової угоди між нашими державами 🇺🇦🇫🇮 За рахунок цього фінансування будуть підтримані проєкти «Укрнафти», яка сьогодні активно розвиває напрям генерації, насамперед на газі власного видобутку. Ідеться про встановлення. газопоршневої електрогенерації в двох областях: ➖ до 40 МВт на Івано-Франківщині ➖ до 20 МВт на Львівщині. Дякую Уряду за ухвалене рішення. Вдячний фінським партнерам за довіру та підтримку. Це дає можливість швидко вводити нові потужності, зміцнювати енергетичну безпеку регіонів та забезпечувати надійне електропостачання для людей і бізнесу.

🇺🇦🇦🇿 Мав змістовний діалог із Міністром енергетики Азербайджану Парвізом Шахбазовим. Обговорили реалізацію домовленостей,
+5
🇺🇦🇦🇿 Мав змістовний діалог із Міністром енергетики Азербайджану Парвізом Шахбазовим. Обговорили реалізацію домовленостей, досягнутих між Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим щодо співпраці у сфері енергетики. Окрему увагу приділили питанням розвитку маршрутів транспортування енергоносіїв, зокрема в країни ЄС із використанням української інфраструктури. Перша тестова поставка азербайджанського газу до України минулого року підтвердила практичний потенціал Трансбалканського маршруту та його важливість для регіональної енергетичної безпеки. Зацікавлені у розширенні довгострокового партнерства. Порушили питання відновлення та посилення стійкості української енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських атак. Азербайджанський бізнес готовий інвестувати в українські проєкти. Готові надавати їм усебічну підтримку. Високо цінуємо підтримку Азербайджану в оздоровленні дітей українських захисників. Обговорили можливість розширення програми на дітей загиблих енергетиків. Домовилися з паном Шахбазовим як співголови міжурядової комісії провести її засідання восени цього року в Україні. Серед питань — розвиток паромних перевезень, розширення торгівлі продуктами харчування, співпраця у сфері освіти та науки, спільний розвиток інновацій та технологій. Вдячний Азербайджану за послідовну підтримку українського енергетичного сектору, зокрема за надання трансформаторів. Надане обладнання та гуманітарна допомога допомогли нашим енергетикам вистояти у найскладніші періоди.

Під час візиту до Азербайджану відвідали підприємство групи компанії ATEF, яке виробляє трансформаторне обладнання. Обговорили з керівництвом підготовку до наступного опалювального сезону та потреби української енергосистеми. Серед ключових пріоритетів — трансформатори, генератори та формування резерву критично важливого обладнання для швидкого відновлення енергооб’єктів після можливих російських атак. Окрему увагу приділили питанням захисту енергетичної інфраструктури. Шукаємо нові рішення та технології для підвищення стійкості енергооб’єктів, обговорили можливі інженерні рішення у цій сфері. Азербайджан залишається важливим партнером України у сфері енергетики. У найскладніший період минулої зими азербайджанська сторона надала генератори, трансформатори, кабельну продукцію та інше критично важливе обладнання. Загалом за час повномасштабної війни Азербайджан оголосив про 11 пакетів енергетичної підтримки для України. Окремо вдячний Президенту Азербайджанської Республіки Ільхаму Алієву та керівництву країни за послідовну підтримку України та допомогу в зміцненні стійкості нашої енергосистеми. Зацікавлені у подальшому розвитку співпраці між українськими та азербайджанськими компаніями в енергетичній сфері та реалізації нових спільних проєктів.

🇺🇦🇦🇿 Важлива зустріч із Прем’єр-міністром Азербайджанської Республіки Алі Асадовим. Подякував за непохитну підтримку Азер
🇺🇦🇦🇿 Важлива зустріч із Прем’єр-міністром Азербайджанської Республіки Алі Асадовим. Подякував за непохитну підтримку Азербайджаном суверенітету, територіальної цілісності та стійкості України. Баку допомагає українській енергетиці з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Трансформатори від партнерів відіграють важливу роль у підтримці стійкості нашої енергосистеми, а постачання азербайджанського газу допомогло Україні пройти надзвичайно складну воєнну зиму 2025–2026 років. Будемо поглиблювати наше співробітництво, і не тільки в енергетиці. Партнерство між Україною та Азербайджаном має стратегічний характер. Сьогодні наша співпраця — це насамперед передумова регіональної безпеки для Південно-Східної та Центральної Європи в усіх її вимірах.

Україна відновлює елементи зруйнованої енергосистеми, але одночасно будує нову, більш стійку, децентралізовану, екологічну ен
+1
Україна відновлює елементи зруйнованої енергосистеми, але одночасно будує нову, більш стійку, децентралізовану, екологічну енергосистему за принципом енергетичних сот. Про це сказав під час онлайн-виступу на форумі «Архітектура безпеки». Війна показала, що концентрація енергетичних активів означає концентрацію ризиків. Тому наше завдання — побудувати систему, яку складніше зруйнувати і легше відновити. Для України це означає чотири рівні енергетичної стійкості: держава, регіони, громади та бізнес. Кожен рівень має власну відповідальність і власні інструменти забезпечення енергетичної безпеки. Друга частина нашої відповіді — захист має бути вбудований у саму систему та її управління. Мова йде про фізичний захист, системи ППО, кібербезпеку, резервування, модульність обладнання та швидку ремонтопридатність. Одночасно головною метрикою стає швидкість відновлення. Саме тому на цю зиму готуємо резерв для критичних елементів енергосистеми. Наша амбіція — стати регіональним енергетичним хабом на перетині європейських коридорів та частиною відповіді на виклики енергетичної безпеки Європи. росія намагалася зробити енергетику інструментом нашого виснаження. Ми маємо зробити її інструментом нашої стійкості.

🇺🇦🇲🇩 На полях енергетичного форуму в Баку провів зустріч із Міністром енергетики Молдови Доріном Жунгієту. Молдова наш ва
+2
🇺🇦🇲🇩 На полях енергетичного форуму в Баку провів зустріч із Міністром енергетики Молдови Доріном Жунгієту. Молдова наш важливий партнер у розвитку південного маршруту постачання газу. Обговорили співпрацю в рамках Вертикального газового коридору та збільшення технічної потужності маршруту. Молдова на 90% зменшила тарифи на використання коридору, за що подякував особисто. Це відкриває додаткові можливості для розвитку співпраці, зокрема, для постачання газу Трансбалканським маршрутом до країн Центральної Європи, а не лише України. Серед інших ключових напрямів співпраці: ➖ удосконалення механізмів екстреної взаємодопомоги; ➖ координація балансування енергосистем; ➖ спільне обслуговування, відновлення та розширення інтерконекторів, реалізація відповідних інфраструктурних проєктів. Зокрема, найближчим часом готується підписання домовленостей щодо розвитку інтерконектора "Бєльці — Дністровська ГЕС", що розширить наші транзитні можливості. Дякуємо Молдові за послідовну практичну співпрацю в енергетичній сфері, яка вже зміцнює енергетичну стабільність у регіоні.