Релігійно-інформаційна служба України
الذهاب إلى القناة على Telegram
🇺🇦 Найбільший медійний ресурс про релігію ⚡️Тримаємо палець на пульсі релігійного життя України 🔥 Лише актуальні новини, аналітика та інтерв‘ю Сайт - https://risu.ua
إظهار المزيد880
المشتركون
لا توجد بيانات24 ساعات
لا توجد بيانات7 أيام
-230 أيام
أرشيف المشاركات
Суд продовжив наміснику Святогірської лаври УПЦ МП термін перебування у СІЗО ще на 60 днів
У Солом'янському суді 8 жовтня відбулося чергове підготовче засідання у справі намісника Святогірської лаври УПЦ МП митрополита Святогірського Арсенія Яковенка.
Слухання справи розпочалось з оголошення прокурором клопотання про продовження строку тримання владики Арсенія під вартою.
Зазначається, що на засіданні суд відмовився від перегляду відеозапису проповіді митрополита Арсенія, який ставиться йому в провину.
Суд продовжив митрополиту Арсенію строк тримання під вартою ще на 60 днів. Наразі сторона захисту готує апеляційну скаргу для скасування прийнятого судом рішення.
Згідно з графіком заслуховування справи митрополита Арсенія, наступне судове засідання має відбутись 10 жовтня 2024 р. в режимі відеоконференції.
У Криму місцева окупаційна влада 4 жовтня 2024 року опечатала ще один храм Кримської єпархії ПЦУ.
На дверях храму на клаптику паперу напис російською мовою “ОПЕЧАТАНО. Имущество администрации Октябрьского сельского поселения", і печатка окупаційної місцевої влади, підпис А.Н. Данкевіч, який іменує себе як “голова адміністрації Октябрського селища Первомайського району Республіки Крим”. Про це повідомив настоятель церкви “Воскресіння Христове” отець Ярослав, інформує “Голос Криму”.
Парафіяни храму були шоковані тим, що в них окупанти відібрали святиню, де вони молилися з 2002 року, коли прийняли рішення про перехід з Української Православної Церкви МП до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.
«Відбулося фактичне чергове знищення храму Православної Церкви України, що надалі здійснює окупаційна влада за допомоги місцевих колаборціоністів, що зрадили Україну, і вислуговуються перед новими “хазяями”. Знищення української церкви – це знищення української мови, культури – української ідентичності у значимого населення півострову, у яких залишалася церква як єдиний осередок українства у Крим», – наголосив отець Ярослав.
Релігійна громада села Яроповичі на Житомирщині вийшла з-під порядкування Московського Патріархату. Разом із настоятелем вони оформили документи про перехід до Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України.
Про це написав єпископ Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України Паїсій на сторінці в мережі Facebook.
Загальні збори громади відбулися 5 жовтня, де, за інформацією Паїсія, релігійна громада ухвалила одноголосне рішення про вихід з підпорядкування Московському Патріархату та увійшла до Помісної Православної Церкви.
8 жовтня уповноважені парафіян Свято-Димитрівської релігійної громади села Яроповичі у супроводі Андрушівського благочинного протоєрея Миколи Цапа приїхали до Єпархіального управління Житомирсько-Овруцької єпархії.
У Шептицькому освятили пам’ятник митрополитові Андрею Шептицькому
У Шептицькому, що на Львівщині, на парафії Пресвятої Богородиці Владичиці України 6 жовтня відбулося посвячення пам’ятника праведному митрополитові Андрею Шептицькому.
Архиєрейську Божественну Літургію очолив єпарх Сокальсько-Жовківський Михайло Колтун.
Звертаючись у проповіді до парафіян, він наголосив на тому, що «ми хочемо поріднити наше життя з життям праведника і з життям міста».
«Ми повинні знати історію, щоби втішатися нашими провідниками, зокрема митрополитом Андреєм». Він зазначив, що «ця назва міста принесе із собою духовні цінності, яких навчав митрополит».
У понеділок, 7 жовтня, у Львові в УКУ відкриттям виставки рушників та панельною дискусією «Стійкість спільнот: шлях до зцілення та відновлення країни» стартував XVII Екуменічний соціальний тиждень, який триватиме до 10-го жовтня.
Модерував дискусію ректор Українського католицького університету д-р Тарас Добко. Він підкреслив важливість цієї події для університету, міста та країни в цілому; наголосив на важливості теми стійкості.
«Ми поговоримо про стійкість. І ми знаємо, що стійкість як здатність успішно справлятися з труднощами — це комплексний феномен, який залежить від різних факторів та має як духовні, так і дуже відчутні матеріальні джерела. Але що робить нас, українців, стійкими? І як ця сила може бути використана у повоєнній віднові України. Я думаю, що це найважливіші питання…»
Читати повністю: Роль стійкості спільнот у відновленні країни: тези першої панельної дискусії у рамках XVII Екуменічного соціального тижня
У Криму батюшка МП створює парафіяльний музей «СВО»
В окупованій Феодосії готується до відкриття «музей спецоперації», як на РФ називають війну проти України. Його буде створено у молодіжному центрі на території храму РПЦ Архистратига Михаїла.
Експонатами мають стати «трофеї» у вигляді зброї, снарядів і їхніх частин, шевронів тощо, які настоятель храму Алєксандр Мєшков привозить з поїздок на передову. Загалом «музей» налічує понад 50 таких експонатів, частину з яких було зібрано в окупованому Бахмуті на Донеччині.
Також у молодіжному центрі планується проводити «уроки патріотичного виховання та просвітницької діяльності».
На Харківщині громада Московського Патріархату приєдналася до ПЦУ
У Свято-Миколаївському храмі села Кам'яна Яруга Чугуївського району 5 жовтня вперше відбулося Богослужіння українською мовою. Духовенство і віряни звершили молебень за Україну, її владу та військо, перемогу над російським ворогом і ствердження справедливого миру на рідній землі.
На запрошення настоятеля храму ігумена Анатолія (Бондаренка) відправу очолив архиєпископ Харківський і Слобожанський Митрофан. Разом із владикою та настоятелем також молилися священнослужителі Харківської єпархії Православної Церкви України.
Присутні піднесли молитву за Слобідський край і земляків, які боронять його від агресора. Віряни зі сльозами на очах молилися рідною мовою за Збройні Сили України та військовослужбовців інших формувань Сил Оборони України.
Українці пікетували російський базар біля собору РПЦ у США
Антивоєнна акція протесту відбулася біля Свято-Іоанно-Предтеченського собору РПЦ у м. Вашингтон (DC), де 5-6 жовтня проходив щорічний фестиваль "русскій базар".
Журналісти російської студії «Голосу Америки» поговорили із протестувальниками, однак поліція попросила активістів і знімальну групу не заходити на територію церкви.
Одна з учасниць протесту, Наталя, яка приїхала до США зі Львова, розповіла журналісту «Голосу Америки», що її чоловіка вбили росіяни і наголосила, що цю війну підтримує РПЦ.
«Як ми всі знаємо, Російська Церква благословляє російських солдатів і російські війська щоби вони заходили і вбивали українців в Україні», — сказала вона. Детальніше...
Repost from ZN.UA (Дзеркало тижня / Зеркало недели): новини України та світу, аналітика, інтерв'ю | Війна
Важливо, щоб люди зрозуміли, що спочатку приходить російська культура з Пушкіним, Лєрмонтовим, з балетом і з піснями, а потім приходить путін з танками і вбиває людей — українська діаспора США провела протест біля храму РПЦ у Вашингтоні.
Акція відбулася біля Свято-Іоанно-Предтеченського собору, де проходить щорічний фестиваль "рускій базар". Журналісти Voice of America поговорили із протестувальниками, однак поліція попросила активістів і знімальну групу не заходити на територію церкви.
Учасники акції розповіли, що деякі росіяни намагалися завадити їм висловлювати протест, інші підходили поспілкуватися, однак всіляко ігнорували звинувачення у розв'язуванні війни та причетності РПЦ до кремлівського режиму та вторгнення в Україну.
Відео: Voice of America
🚀 Приєднатися до ZN.UA
Патріарх Святослав прокоментував оголошення Папою імен нових кардиналів, серед яких владика УГКЦ
У разі введення Папою Франциском у сан кардинала єпарха Української Греко-Католицької Церкви Миколи Бичка Церква матиме ще одного владику, який компетентно промовлятиме до Папи і ставатиме на захист народу України.
Так Глава УГКЦ Патріарх Святослав прокоментував оголошення Папою Римським Франциском 21 імені нових кардиналів, яких буде введено в сан 8 грудня.
"Наша Церква радіє, бо буде мати ще одного владику, який, окрім Глави Церкви, компетентно буде промовляти до Папи і ставатиме на захист нашої Церкви і народу України", - зазначив Блаженніший Святослав.
Repost from Свята Літургійного року
Святих Сергія і Вакха більшість Церков візантійської традиції вшановують 7 жовтня
Сергій і Вакх – військові, що в середині IV ст., захищаючи кордони Римської імперії, пройшли через битви з племенами франків та галів, маючи на чолі успішного полководця та племінника Костянтина Великого – Флавія Юліана. Полководцем Юліан був настільки успішним, що військо в 360 році проголосило його імператором Константинополя при живому сині Костянтина — імператорі Констанції. Та в скорому часі Констанцій помер, а новий імператор Юліан ІІ увійшов “на плечах” війська в Константинополь.
Ставши імператором, Юліан продовжує спиратись на військо. Хоч Юліан й виростав християнином, але з 20-ти літнього віку вирішив повернутись до “віри пращурів”, а ставши імператором, взявся за відродження “давніх звичаїв”, за що був християнами названий Юліаном “Відступником”.
Юліан не забороняв християнство, але відроджуючи старі язичницькі звичаї й в армії, очікував, що їх будуть дотримуватись. Далі буде цікавіше
Церкву Блаженних Мучеників УГКЦ з університетського містечка УКУ передадуть військовим капеланам
У середу, 9 жовтня, Архиєрейська Літургія спільноти УКУ відбудеться у церкві Блаженних Мучеників УГКЦ.
Це буде остання Літургія, яку відслужать у цьому храмі на вул. Стрийській. 10 жовтня розпочнуться роботи з демонтажу церкви.
Храм був першим об’єктом майбутнього університетського містечка УКУ, будівництво якого благословив Папа Іван Павло ІІ під час свого візиту до України у червні 2001 р.
«Закладаючи фундамент церкви Блаженних Мучеників УГКЦ 15 років тому, спільно з фундаторами, жертводавцями та ректоратом ми погодили, що коли на території університетського містечка постане храм Святої Софії-Премудрості Божої, то деревʼяний храм наша спільнота передасть Церкві – туди, де буде найбільша потреба, — розповідає віцепрезидент УКУ о. Богдан Прах. — Тож, з благословення митрополита Ігоря, у співпраці з військовим капеланством, УКУ передає цей храм для молитовних потреб нашому війську».
УПЦ МП виграла апеляцію у справі про знесення храму-МАФу на Десятинці
Північний апеляційний госпсуд Києва скасував попередню ухвалу суду першої інстанції, який залишив без розгляду скаргу на, буцімто, незаконні дії з боку державного виконавця, що зносив незаконно збудовану церкву УПЦ МП на Десятинці.
Північний апеляційний госпсуд Києва 1 жовтня задовольнив апеляцію УПЦ у справі про знесення "храму - МАФу" біля фундаменту Десятинної церкви та Національного музею історії України, поряд з Пейзажною алеєю у Шевченківському районі. Саме знесення відбулося у дуже стислі терміни в ніч з 16 на 17 травня 2024-го. Суд скасував попередню ухвалу Госпсуду Києва, який залишив скаргу на, буцімто, незаконні дії з боку державного виконавця, що зносив церкву, без розгляду.
Про рішення Північного апеляційного госпсуду столиці повідомив адвокат, який захищає інтереси УПЦ МП, Микита Чекман. За його словами, саме засідання пройшло 1 жовтня, і суд задовольнив апеляційну скаргу "релігійної громади Десятинний храм Різдва Пресвятої Богородиці", та скасував ухвалу Господарського суду Києва, якою залишили без розгляду скаргу на незаконні дії державного виконавця.
"Суд апеляційної інстанції врахував доводи релігійної громади, та скасував рішення першої інстанції, направив справу на повторний розгляд. Ми вважаємо, що дії державного виконавця, який самовільно залучив суб'єкт господарювання для проведення знесення храму, є незаконними. Ми розуміємо, що це не поверне храм, який було відібрано і свавільно знищено, але вважаємо, що всі, хто брав участь у цих незаконних і свавільних діях, повинні нести відповідальність і перед Богом, і перед законом", - сказав Чекман у відеозверненні на своєму Telegram-каналі.
Шахраї створили фейкову сторінку митрополита Львівського Макарія
Управління Львівської єпархії Православної Церкви України 3 жовтня повідомило про те, що у соціальній мережі Facebook виявлено фейкову сторінку митрополита Львівського Макарія.
«Офіційно заявляємо, що керуючий єпархією не має жодних власних акаунтів у соцмережах», — наголосили в єпархіальному управлінні. — «Закликаємо усіх користувачів соцмереж не реагувати на будь-які повідомлення та ігнорувати прохання, які надходитимуть з цього профілю».
У соборі Нотр-Дам-де-Парі вперше після пожежі 11 грудня відбудеться Меса. У рамках урочистого заходу виступатиме хор усіх учасників грандіозної реставрації собору.
Хор, у складі якого вже почали репетирувати робітники, співробітники служби безпеки, реставратори, склярі, тесляри та археологи, виконає духовний гімн французького композитора Габріеля Форе і пісню Жана Расіна. Репетиції тривають кілька місяців під керівництвом диригента Фредеріка Піно, який керує кількома аматорськими колективами, зокрема хором Сорбонни.
Ідея про виступ учасників реставрації на церемонії відкриття собору спала на думку хіміку відділу фрескового живопису та поліхромії дослідницької лабораторії історичних пам'яток Стефані Дюшен. Вона наголосила, що її ініціативу з ентузіазмом підтримали близько 80 осіб.
За її словами, люди, які зазвичай ніколи не стикаються у професійному плані, оскільки працюють «у бункерах» та лабораторіях, чи не вперше щодня працюють над одним величезним проектом. Вона додала, що спільний хоровий спів дозволить «розширити проект» та «продовжити дружбу».
У Владикавказі вчительку православної гімназії звільнили через синьо-жовте вбрання на лінійці
Викладача молодших класів православної гімназії імені Алексія Колієва у Владикавказі Світлану Коцоеву за розпорядженням архиєпископа РПЦ звільнили через жовту спідницю та синю блузку на святковій лінійці 4 вересня.
На захист викладача виступили колеги, але у результаті Коцоеву змусили піти за власним бажанням.
Про звільнення Коцоєвої у своєму блозі розповів протодиякон Андрій Кураєв. За його інформацією, після лінійки викладачці через секретаря єпархії та директора гімназії повідомили про необхідність залишити посаду. Про це розпорядився архиєпископ Владикавказький та Аланський Герасим: йому не сподобалося жовто-синє вбрання вчителя на лінійці.
Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, присвячену пропаганді та свободі інформації в Європі, в якій закликала запровадити санкції проти російських пропагандистів та визнати Російську Православну Церкву інструментом впливу.
Як повідомив член української делегації у ПАРЄ Олексій Гончаренко, за резолюцію проголосували 117 делегатів, 14 були проти і п'ять утрималися. Слід зазначити, що з 14 парламентарів, які голосували проти, п’ятеро – італійці.
У резолюції, текст якої розміщено на сайті ПАРЄ, сказано, що Парламентська асамблея занепокоєна повсюдним поширенням пропаганди, яка спрямована на упереджене формування громадської думки, ставить під загрозу належне функціонування демократичних систем і загрожує спільним цінностям та людській гідності.
"Така шкідлива пропаганда включає в себе як пропаганду, яка є незаконною, так і пропаганду, яка, хоча і не заборонена, але може зашкодити розвитку вільних думок та усвідомленій участі громадян у публічних дебатах та прийнятті рішень через неетичні методи комунікації, включаючи дезінформацію та інструменти психологічної маніпуляції", – йдеться у резолюції.
Водночас у ПАРЄ наголосили, що боротьба зі шкідливою пропагандою не повинна стати приводом для цензури.
"Асамблея визнає, що для авторитарних режимів, таких як Російська Федерація, пропаганда є невід'ємною частиною їхньої війни проти демократії. Російський державний телеканал RT (раніше відомий як "Russia Today") та його всесвітня мережа, а також "фабрики тролів" є частиною ширшої стратегії з дестабілізації європейських демократій та впливу на політичні процеси.
Асамблея також... повторює свій заклик визнати, що Російська Православна Церква використовується як інструмент російського впливу і пропаганди кремлівським режимом", – йдеться у тексті поправки, авторами якої виступили члени української делегації у ПАРЄ.
Асамблея також закликала "запровадити цільові санкції проти російських ЗМІ, таких як RT та його афілійованих осіб, оскільки їхня діяльність порушує журналістську етику і має розглядатися як загроза національній безпеці держав-членів".
Cьогодні після заходу сонця юдеї починають святкувати Рош га-Шана
Рош га-Шана (іврит, букв. „голова року”) – єврейський Новий рік, що святкується в перший і другий дні місяця Тішрей (тішрі) за єврейським календарем (випадає на вересень-жовтень).
Цьогоріч це свято юдеї відзначають з вечора 2 жовтня і до вечора 4 жовтня. З цього дня починається відлік днів нового єврейського року.
У ТаНаХ (сукупність Тори, Пророків, Писання) за перший місяць року вважається весняний місяць Авів, пізніше названий Нісан, коли євреї вийшли з Єгипту. Свято ж першого дня сьомого місяця Тішрей назване днем „священних зборів”, коли належить не працювати, сурмити в труби і здійснювати жертвоприношення.
Згідно з єврейською традицією, в цей день євреї пригадують сотворіння світу та людини і аналізують, як вони прожили рік, що минув. Чи було це життя достойним. І що очікує їх далі.
Свято триває два дні та має свої обрядові особливості. Насамперед виключно цього дня стосується заповідь «сурмити в шофар». Детальніше, бо це цікаво
Очільник УПЦ МП митрополит Онуфрій не привітав військових із Днем захисників і захисниць України, який відзначали 1 жовтня.
Принаймні на офіційному сайті УПЦ МП та в соцмережах не розміщено привітання їхнього очільника з нагоди цього державного свята та немає жодних згадок про участь Онуфрія чи інших єрархів Московського Патріархату в заходах.
Як відомо, День захисників і захисниць України — державне свято України, що відзначається щороку 1 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці. Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». Через реформу церковного календаря в Україні з 2023 року святкування перенесено з 14 жовтня на 1 жовтня.
Можливо в УПЦ МП продовжують і далі відзначати цей день за старим стилем? Або вони продовжують не вважати їх героями?
Очільники УГКЦ і ПЦУ привітали українців з Днем Покрови і Захисників і захисниць України
«Вітаю наших військовослужбовців, дівчат і хлопців, які коштом власного життя виборюють свободу, гідність, незалежність рідного народу та нашої держави... Огортаємо увагою і душпастирським служінням — через військових капеланів — наших військовослужбовців, яким нині найважче, а також поранених, полонених, зниклих безвісти та сім’ї загиблих героїв», — сказав Блаженніший Святослав.
https://risu.ua/bozhe-blagoslovi-ukrayinske-vijsko--glava-ugkc-u-den-zahisnikiv-i-zahisnic-ukrayini_n151271
"Дорогі захисники і захисниці України! Ваша відвага й стійкість надихають, дають надію на мирне майбутнє. Ваше служіння є проявом справжньої любові до ближніх, до України. Глибока шана вам і особливі слова нашої вдячності. Ми молимося за кожного з вас — за кожного захисника і захисницю Батьківщини, за ваших рідних і побратимів. Для українського народу ви – новітні герої", — звернувся Митрополит Епіфаній: https://risu.ua/mi-molimosya-za-kozhnogo-z-vas---predstoyatel-pcu-privitav--zahisnikiv-i-zahisnic-ukrayini-zi-svyatom_n151276
متاح الآن! بحث تيليغرام 2025 — أهم رؤى العام 
