ar
Feedback
Expres European

Expres European

الذهاب إلى القناة على Telegram

Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.

إظهار المزيد
لم يتم تحديد البلدالفئة غير محددة
832
المشتركون
+1024 ساعات
+237 أيام
+2330 أيام
أرشيف المشاركات
Acum în România cine-i mâna Moscovei, că eu m-am încurcat? Cu cine trebuie de ținut? Pe cine tre de învinuit de trădare de neam și țară? Interesant, cine va învinge în această bătălie - SUA sau UE?

Johnny Depp, în vârstă de 62 de ani, nu numai că îl va interpreta pe Maestrul în noua adaptare cinematografică a filmului „Ma
Johnny Depp, în vârstă de 62 de ani, nu numai că îl va interpreta pe Maestrul în noua adaptare cinematografică a filmului „Maestrul și Margareta”, dar va fi și producător al proiectului. Actorul a recunoscut în repetate rânduri că acest roman este unul dintre preferatele sale, așa că abordează proiectul cu o deosebită neliniște. Filmările pentru prima versiune majoră în limba engleză sunt programate pentru 2026. Iar principala intrigă o reprezintă zvonurile conform cărora inegalabila Helena Bonham Carter ar putea interpreta rolul Margaretei. Imaginați-vă această combinație! Nu vsio, tăt clar. Джонни Депп - mâna Moscovei.

Între timp, vedeți ce arată AI ☝️. Nu credeți inteligența artificială și nu vă documentati totalmente de pe Chat GPT. Am spus
Între timp, vedeți ce arată AI ☝️. Nu credeți inteligența artificială și nu vă documentati totalmente de pe Chat GPT. Am spus asta in repetate rânduri.

În contextul fișierelor declasificate de șefa serviciilor intelligence Tulsi Habbard despre laboratoarele SUA în Ucraina și a
+3
În contextul fișierelor declasificate de șefa serviciilor intelligence Tulsi Habbard despre laboratoarele SUA în Ucraina și alte țări, multstimații stopfalși și foarte indpendenții de la API, care pe tot parcursul ultimilor ani numeau asta propaganda Kremlinului, minciuni, manipulare, dezinformare, acum nu vor să ne zică nimic? Întreb și eu, să fie știut.

Daca tot vine vorba despre primaria Chisinau, planul uragan al iubitei guvernări este următorul. Pentru candidat la funcția de primar este pregătit băiatul cu mușchi de la ministerul mediului. Mâine flăcăul in tricou va fi ales vicepresedinte PAS, pentru greutate politică. Deci, băieții de la CNA sunt presati ca în toamnă, primarul să fie înlăturat de la primărie. Лёгким движением руки, prin scandalul care va fi provocat unui angajat al primăriei, ipotetic vorbind, de la funciare. Dodon nu este atins, deoarece pentru implementarea planului uragan al iubitului pas, este nevoie de voturile lui din CMC. Or, băiatul cu mușchi trebuie votat interimar în toamna, si este nevoie de majoritate de voturi. De aici si activismul flăcăului de la mediu, tot pentru piar sunt toate atacurile lui in adresa primăriei. Asa e методичка. Simplu. Frumos.

Cine controlează trollii - controlează regatul. J. R. R. Tolkien. "Stăpânul inelelor".

Repost from Gonța Media
Cum se fabrică influența geopolitică Asta-i ediția emisiunii Gonța Media, Editorial, 13.VI.2026. Vă mulțumesc! https://youtu.be/ylWtHOCmCwU?si=2sjhxyrrJpgAZojt

Frumos!
Frumos!

Exact asta ne spunea și despre traficul de droguri care a buhnit într-un scandal cu polițiștii de la IP Botanica. Aici apare logica intrebare, mita ceea în tranșe dată polițiștilor, una fiind de 400 mii dolari, nu era de la escroci telefonici și pentru protejarea lor?

Care sunt condiționalitățile înaintate de UE, așa și nu știm. Logic. Ppulimea trebuie doar să aplaude și să orgasmeze. Felici
Care sunt condiționalitățile înaintate de UE, așa și nu știm. Logic. Ppulimea trebuie doar să aplaude și să orgasmeze. Felicitări.

Ce atac cognitiv fără prekedent de la Gheorghe Gonța! 👇 https://t.me/gontagheorghe/3202

Nici nu-mi pot închipui cât de tare s-au trevojit guvernanții de la protestul de astăzi al fermierilor cu instalația din trac
Nici nu-mi pot închipui cât de tare s-au trevojit guvernanții de la protestul de astăzi al fermierilor cu instalația din tractoare pe marginea drumului. Are chipurile să nu poată dormi la noapte de scârbă. Îmi amintesc timpurile când PAS erau în opoziție - brazde arate in fața Guvernului, mai nu-l călcau cu tractorul pe premierul Chicu. Cât înseamnă omul potrivit la locul potrivit în fruntea fermierilor! Se isprăvește de minune.

Numai la mine a murit Făisbuku'?

Cu lacrimi în ochi, intr-un interviu pentru CNN, Eugen Tomac a povestit cum mergea pe jos până la graniță în copilărie. „Mergeam desculți până la graniță și ne uitam cu ură la sârma ghimpată care ne despărțea.” Imediat după interviu, jurnaliștii români l-au informat că nu a existat niciodată sârmă ghimpată nici la granița moldo-română, nici la cea ucraineаno-română. Eugen Tomac, născut în 1981. Acțiunile "Podul de flori" au avut loc in 1990-1991. D-apoi asta conștiință națională din pelinci, nu jiucărică. Переигрываешь, братан. https://t.me/gidilicaolga/7522

Aista-i miliționerul principal al țării sau specialist principal la Biroul de Statistică? #открыл_Америку.

Iubită guvernare, instituiți stare de urgență în escrocherii telefonice. Urjănt.
Iubită guvernare, instituiți stare de urgență în escrocherii telefonice. Urjănt.

Такс. Учимся стучать. Ceva din seria - я не стукач, но форму доклада знаю. Consiliul Audiovizualului din Republica Moldova a
+2
Такс. Учимся стучать. Ceva din seria - я не стукач, но форму доклада знаю. Consiliul Audiovizualului din Republica Moldova a publicat regulamentul privind serviciul de informatori și notificatori de încredere. Pentru a deveni informator profesionist privind conținutul online defavorabil Maiei Sandu, trebuie să locuiești în Republica Moldova; să posezi cunoștințe de specialitate și competențe specifice în detectarea, identificarea și notificarea conținutului ilegal; să raportezi cu „diligență, acuratețe și obiectivitate”; să indice mijloacele prin care te bazezi; mijloacele tehnice de raportare de care dispui; să semnezi mai multe declarații pe propria răspundere; să publici rapoarte anuale de activitate etc. Pas cu pas ne apropiem de regimul lui Stalin.

Deci, asa, #никарошие! Azi, pe rand, vom analiza bucatele din feericul proiect de Cod Fiscal din RM, pe care PAS intentioneaza sa il introduca din 2027. Atentionez! PAS a dat 8 zile!!!! 😄 pentru consultatii publice pe acest nou cod fiscal de 58 de pagini. Ce urmareste noul cod (lasand la o parte lirica propagandista a basinilor mediatice): - sa stranga + 6 mlrd lei la bugetul republican; - sa centralizeze drastic puterea, prin descresterea veniturilor administratiei publice locale (APL) Ma opresc asupra p. 2 aici 👇 Noul cod fiscal prevede ca: Impozitul pe salariul persoanelor fizice va fi micsorat de la 12% la 7%, pentru cei cu venituri mai mici de un milion de lei anual. Sa recunoastem: Majoritatea au mai putin de 1 milion de lei anual. Deci, vor plati un impozit pe venit mai mic. Este asta bine? Ii va ajuta pe oameni? Clar ca nu, pentru ca in paralel se creste TVA la 20%, se scot facilitatile la TVA pe produsele cosului necesar, pe gaz, electricitate; se cresc accizele, va galopa inflatia, etc. Practic il ajuti pe om cu 200 lei, dar ii scoti vreo 600 lei din buzunar. Si mai este un aspect ascuns! 👇 Acesta noua prevedere din cod fiscal este importanta pentru APL. De ce? Impozitele din veniturile persoanelor fizice se impart intre bugetul republican si bugetele locale. - la bugetul republican se duc impozite din asa venituri ale persoanei fizice precum de ex devidende, activitatea antreprenoriala - la bugetele locale se duc impozitele din SALARIUL persoanei fizice Cand micsorezi cu 5% impozitul pe salariul persoanei fizice - practic micsorezi veniturile APL. A primariei Chisinau, de ex 😄😄 In schimb, la bugetul republican - prin TVA, accize, etc => PAS vor sa stranga plus 6 mlrd lei. Este o forma drastica de centralizare - prin вкручивaние финансовых гаек. Poti declara bla-bla orice principii de descentralizare, drepturi pentru APL, etc - dar in acelasi timp daca le tai din venituri APL ... => Atunci nu este altceva decat centralizarea puterii.

Bun de tot acest editorial. 👇 https://t.me/gontagheorghe/3189

Da, mare tragedie. Mai ales când conștientizăm că lumea a fost deportată în baza donosurilor și listelor scrise de stukacii n
+1
Da, mare tragedie. Mai ales când conștientizăm că lumea a fost deportată în baza donosurilor și listelor scrise de stukacii noștri.